CINEMA-SCÓP

9 Nine Noua

In jos

9 Nine Noua

Mesaj Scris de Marlene la data de Vin Oct 16, 2009 11:10 pm

L-am vazut aseara , surprinzator de bun, mi-a placut, o sa-l revad iar, ca sa-l 'digerez ' mai bine.
Daca ar fi fost mai putin 'americanizat' si personajele n-ar fi fost mereu in priza si prea grabite ca sa mai transmita mai multe sentimente omenesti... ar fi fost perfect...dar mi-a placut .
Doar e produs de Tim Burton si Timur whatever( 'Wanted'). Foarte bine realizat, animatia digitala si tridimensionala poate fi sublima, nu doar ridicola ca pana acum. Grotesc, usor horror ( Cinemanacul sper sa nu-l rateze) si... inefabil. Voci surpriza: pe langa minunatul Chris Plummer, hobbitzelul Elijah, am regasit cu placerea vocile lui Martin Landau si Crispin Glover( unul din actorii ' underrated ').Connely, singura voce feminina.
Un sci-fi care pune niste intrebari, dar nu da prea multe raspunsuri, asa cum ii sade bine unui sci-fi...despre umanism si greselile umanitatii, despre 'the very own soul of humanity'. Recomand.
Trivia: Gemenii 3 si 4 erau facuti din manusi de gradina.

In select US and Canadian theaters, the film can be watched on D-BOX motion simulator seats.
( whatever that is)Very Happy

One tells 9 that he led the others to their current hideout, which he refers to as "sanctuary". The building happens to be Notre Dame church, famously referred to "sanctuary" in "The Hunchback of Notre Dame".
Mult mai plastic si lipsit de sterilitatea sentimentala din 'Coraline'.
Trailer: ( 2 trailere, nu 9:)
https://www.youtube.com/watch?v=OnoJecu9e7c

Marlene

Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 107

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum