CINEMA-SCÓP

Harold Lloyd

In jos

Harold Lloyd

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Sept 27, 2009 2:06 am

Marlene

Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 107

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Harold Lloyd

Mesaj Scris de razi la data de Dum Sept 27, 2009 2:11 am

daca are Harold Lloyd trebuie sa-i fac si eu lu Chaplin ca il iubesc mai tare. Oricum destul de bun si el.
razi
Moderator

Data de inscriere : 24/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Sept 27, 2009 3:02 am

Doar ' destul de bun ' fata de Charlot, nu?Smile
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de razi la data de Dum Sept 27, 2009 3:56 am

m-am mai certat odata pe tema asta cu cineva. Nu stiu, eu n-o sa vad nici unu mai sus decat Chaplin, fie el Harold Lloyd sau Buster Keaton.
razi
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Dum Sept 27, 2009 8:19 pm

Nu ne certam ca n-avem de ce, nu's, ar trebui sa fecam un poll , sa votam. Tu stii vreun film vorbit cu HL? Intreb si eu ca sa aflu:) Uneori cred ca actorii din filmul mut nu erau la fel de buni in filmul vorbit, nu e cazul lui Chaplin, desigur.
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de razi la data de Lun Sept 28, 2009 1:32 am

Nu am vazut nici un film vorbit de-al lui, se poate sa ai dreptate, totusi ei isi perfectionasera tehnica pe mut, era o trecere grea la sunet. La Chaplin se simte in tonul filmelor lui trecerea la sunet. A trecut de la sentimental la intelectual. Poate si batranetea isi spunea cuvantul, nu stiu. De la Lloyd am vrut insa sa vad The Sin of Harold Diddlebock, da n-am apucat nici in ziua de azi.
razi
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Marlene la data de Mier Sept 30, 2009 11:32 pm

razi a scris:Nu am vazut nici un film vorbit de-al lui, se poate sa ai dreptate, totusi ei isi perfectionasera tehnica pe mut, era o trecere grea la sunet. La Chaplin se simte in tonul filmelor lui trecerea la sunet. A trecut de la sentimental la intelectual. Poate si batranetea isi spunea cuvantul, nu stiu. De la Lloyd am vrut insa sa vad The Sin of Harold Diddlebock, da n-am apucat nici in ziua de azi.

Nu cred ca era batranetea la Chaplin, si cred ca facea fatza la filmul vorbit...cu brio. Era firesc sa fie cinema-ul clasic , filmul mut adik, mai sentimental, trebuia sa fie impresionabil in perioada de inceput si era oarecum curat, naiv.Rar vezi in filmul contemporan secvente atat de curate...
Despre HL nici eu nu stiu daca a facut film vorbit, Keaton cu fata sa imobila si trista parca nu...
Marlene

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum